İstatistiksel Veri Analizi

Veri analizi sürecinde sizlerin isteklerinin yanında 15 yıllık tecrübemiz ile isteklerinize ilave olarak baka hangi testlerin yapılacağı noktasında da sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

3. Raporlama ve Veri Görselleştirme Danışmanlık Hizmeti

Veri analizi sürecinden sonra en önemli adım raporlamadır. Veri analizi sonuçlarının (IBM SPSS, Minitab, R Project, IBM SPSS AMOS, LISREL, GPower vb) tez formatı ve makale formatına uygun olarak hazırlıyoruz. Uluslararası akademik camia tarafından kabul görmüş ileri düzey raporlama teknikleri ile sunmuş olduğumuz bu danışmanlık hizmeti içerisinde veri görselleştirme de önemli bir yer tutmaktadır.

Veri analizi sürecinde en öneli noktalardan biri de kuşkusuz veri görselleştirme sürecidir. Verileriniz makale ve tez formatlarına göre sizlerden gelecek olan dergi adı ve enstitü bilgisine göre formata uygun olarak hazırlanmaktadır. Hazırlanan grafikler dergilerin istediği formatta (EPS, TIFF, JPG, PNG) ve yüksek çözünürlükte sunulmaktadır. Veri görselleştirme süreçlerinde modern grafik çizim araçları kullanılmaktadır. Minitab, IBM SPSS, Swiff Chart, R Project, GapMinder, infografik görselleştirme vb. araçlar kullanılmaktadır.

Veri analizi süreci tamamlandıktan sonra her bir çalışmanıza ait bir ek analiz talep hakkınız olmaktadır. Veri analizi sürecinde kullandığımız lisanslı programlarımız IBM SPSS, Minitab, LISREL programları ile sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız.

Tez ve makaleniz yayınlanana kadar tezimiz ve makalemizdir.